Na základě informace MŠMT k provozu škol a školských zařízení od pondělí 30. listopadu 2020 vám sděluji následující:

• pro mateřské školy se režim nemění, vše zůstává, jak bylo doposud nařízeno
  • žáci 1. stupně (1. – 5. ročník) mají od 30. 11. opět povinnou prezenční výuku ve svých kmenových třídách
  • žáci 2. stupně budou vzděláváni takto:
    • třídy VI.B, VII.B a VIII.B nastupují prezenční výuku (v budově školy) 30. 11. a bude trvat do 4. 12. V týdnu od 7. 12. do 11. 12. zůstanou doma a povinně se zúčastní distanční výuky. Do školy se opět vrátí na dobu od 14. 12. do 18. 12. V době od 21. do 22. 12. – distanční výuka.
    • třídy VI.A, VII.A a VIII.A v době od 30. 11. do 4. 12. zůstávají doma a povinně se účastní distanční výuky. Prezenční výuku (v budově školy) zahájí 7. 12. a bude jim trvat do 11. 12. V týdnu od 14. 12. do 18. 12. zůstanou doma a opět pokračuje povinná distanční výuka. Do školy se znovu vrátí na dobu od 21. 12.do 22. 12.
    • třídy IX.A a IX.B nastupují prezenční výuku (v budově školy) 30. 11. a bude trvat do 22. 12.
  • výuka bude probíhat v homogenních skupinách (žáci jednotlivých tříd se nebudou slučovat)
  • žáci i zaměstnanci školy (případně další osoby pohybující se ve škole po nezbytně dlouhou dobu) mají povinnost nosit roušky či jiné ochranné prostředky dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tedy i během vyučování
  • rodiče/zákonní zástupci jsou povinni zajistit svému dítěti/dětem roušku, případně roušky a zkontrolovat, že si je vezme do školy
  • ranní družina (od 7:00 do 7:45) a odpolední družina (od konce vyučování do 16:00) bude probíhat pouze pro žáky 1., 2. a 3. ročníku (blíže viz EduPage). Školné za ŠD bude placeno pouze za měsíc prosinec. Vzhledem k personálním a technickým možnostem školy nebude možné, aby se ŠD zúčastnili žáci 4. a 5. ročníku. Děkujeme za pochopení.
  • žákům 1. stupně a žákům IX.A, IXB., kteří běžně mají školní oběd, je tento oběd hromadně přihlášen od 30. 11. Jestliže není o jídlo zájem, musí rodič oběd jeden pracovní den předem do 13:00 odhlásit, jak se to běžně děje při řádné výuce.
  • žákům VI.A, VII.A, VIII.A a VI.B,VII.B, VIII.B je oběd automaticky přihlášen pouze na dobu prezenční výuky. Jestliže není o jídlo zájem, musí rodič oběd jeden pracovní den předem do 13:00 odhlásit, jak se to běžně děje při řádné výuce. V době distanční výuky si musí jednotlivci oběd včas přihlásit a odebrat do vlastního jídlonosiče,  pouze v době od 10:15 do 11:00.
  • pobyt ve škole i samotná výuka budou i nadále probíhat za zpřísněných hygienických opatření, včetně častého větrání učeben, chodeb a používání desinfekce
  • v případě, že nastanou změny, budeme včas informovat prostřednictvím EduPage

Děkuji vám všem, že chápete obtížnou situaci a spolupracujete se školou.

Mgr. Jana Švábová, ředitelka ZŠ a MŠ Nový Malín